2018 év végi versenyek

A tavaly őszi szezonban el tudtam indulni néhány versenyen és szerencsére a balszerencse is elkerült végre, négy szektorgyőzelem és egy szektor harmadik helyezés  is összejött.

Szeptember elején a Feeder Adventures Moby Páros Kupán vettünk részt Bagi Zoltánnal. 70Kg feletti fogásunk egy szektor harmadik helyet ért.

Szeptember végén egyéniben indultam a Feeder Adventures Moby Feeder Challenge versenyen. Nagyon melós pecával 52kg felett fogtam, amivel megnyertem a szektort és a 46 versenyző között az abszolút második helyre is elég lett, nagyon szoros volt.

A Mobys versenyeken ragasztott csontival és 4mm-es Cfb Feeder Pellettel alapoztam 40méterre, erre az etetésre aztán methodal horgásztam rá, a kosárba is a 4mm-es CFB Feeder Pellet került, amit a prémium minőségű Cfb Krill  lisztel paníroztam. Csalinak egyértelműen a fehér színűek működtek, a CFB 10mm-es Natur Sour Ghost hozta a legtöbb kapást.

Az adácsi versenyeken is sikerült két szektor első helyet elérnem, az elsőt az Adácsi Ősz Kupa októberi fordulóján. Itt a láb alatti horgászat adta a legtöbb halat, mindössze 7 méterre kellett csak horgásznom, a kosárba a Sunshine és a Natur Sour Method Mixek felel-fele arányú keveréke került, sok maggal, a csalitüskére pedig a 6mm-es Cfb Sunshine B Ghost Fluo PopUp. Ezzel a taktikával 15kg kisebb testű pontyot sikerült összevadászni, ami szektorgyőzelmet és abszolút második helyet ért.

A novemberi Adácsi Szezonzáró Method Kupán már 40méterre kellett horgászni, krill lisztel panírozott 2mm-es Cfb pellettel és az 5mm-es Sunshine oldódó Popup-al a tüskén 18kg fölé sikerült jutni, ami most is szektorgyőzelmet és abszolút második helyet ért.

Az év utolsó versenye számomra a Rab tavi Páros Method Kupa volt, amit Tari Tamással sikerült megnyernünk 25 csapat közül. Itt egy körülbelül 70-80méteres kereső pecát kellett alkalmazni, az előbb említett panírozott pellettel, 5-6miliméteres Sunsinhe és Sunshine B csalikkal 20kg felett fogtunk és miénk lett a legnagyobb hal díja is.